Játékismertető az első kiadáshoz
A játék aktuál-politikailag majdnem minden tekintetben, ám mégsem teljes egészében inkorrekt, ezért ki kell kötnünk, hogy a valódi közéletet nem tudja és nem is akarja modellezni, csak ihletet merít belőle :)
Ebben a társasjátékban mindenki lehetőséget kap, hogy kipróbálja, milyen lehet a háttérből irányítani a közélet eseményeit és saját kezűleg írni a napi aktualitásokat és a híreket.
Ajánlott korosztály: 12++
Játékosok száma: 2-6
Játék időtartama: játékvariációtól és résztvevőktől függően...
20 perc - 1 óra - 2 óra - akármeddig :)
A KORRUPTIVITY kártyajátéknak több változatát is lehet játszani. Kezdésnek az "Álhírgyár" változatot javasoljuk, ha pedig már megismerkedtek a játékkal, érdemes kipróbálni a komolyabb, "Kitalált közéletet" is.
Érdemes játék során kommentálni is a kijátszott lapokat, így fűzve tovább, új hírekkel, a KORRUPTIVITY közéletének történeteit. Aki egyszer ráérez ennek ízére, az alig bírja majd abbahagyni! :)
Kép-galériánkban még több fotót talál a játék első kiadásáról!
A Korruptivity kártyajátékokról általánosságban:
- A játékban a kártyalapok összefűzésével alakítanak ki a játékosok különböző sorozatokat, amik egy-egy ügylet alakulásának történetét mesélik el.
- Ezeket a kártya-sorokat nevezzük ügymeneteknek.
- A játékosok fő célja az ügyleteket teljesítve hatalom pontokat gyűjteni.
- Minden ügymenet egy ügylet-kártya lerakásával kezdődik, és ezután lehet további lapok hozzákapcsolásával, azaz csatolásával tovább építeni.
- A további lapok, amelyek az adott ügylettel kapcsolatba hozott eseményeket, dokumentumokat, személyeket és más egyéb dolgokat jelképezik, befolyásolják az ügylet közmegítélését.
- Ezt a KORRUPTIVITY kártyajátékban két fő paraméter határozza meg, a Korrupciós és a Népszerűségi mutató.
- A legtöbb kártyalap, ha egy ügymenethez csatolják, akkor csökkenti vagy növeli az adott ügylet aktuális Korrupciós ill. Népszerűségi mutatóit, amit az összes, ezen ügymenethez csatolt lapokon szereplő értékek összege határoz meg.
- Erre a lapok csatolásával folyamatosan alakuló két mutatóra vonatkoznak az ügylet-kártyán feltüntetett korlátok.
- Az ügylet-kártya tartalmaz még előírásokat arra nézve is, hogy milyen további lapokat kell majd feltétlenül begyűjteni, az adott ügymenet sikeres megvalósításához. Ezek a teljesítendő elvárások, amiket fejleményeknek nevezünk a KORRUPTIVITY kártyajátékban.
- Minden ügymenethez tartozik egy ügyvivő játékos, aki az adott ügyletet birtokolja, illetve hatalmat kaphat érte. Ez bizonyos esetekben meg is változhat a játék során.
- Szinte korlátozás nélkül csatolhatóak az ügyletekhez lapok, akár más játékosok ügymeneteibe is.
- Ha sikerült egy ügyletet olyan állapotba hozni, hogy az minden feltételének megfeleljen, az megvalósul, és az ügylet kártyán feltüntetett hatalom-pontot megkapja az ügyvivő-játékos.
- Ha egy ügyletben szigorú(!!) korlát vonatkozik a közmegítélésére, és az ügymenetben összeadódott érték ennek nem felel meg, akkor az az ügylet bedől... vagyis minden csatolt lappal együtt a süllyesztőbe kerül.
- A játékosok felváltva követik egymást. Egy-egy ciklus alatt, meghatározott sorrendben következő fázisokban tehetnek meg dolgokat a játékban, illetve húzhatnak és pakolhatnak le lapokat.
- Miután lezárult egy ciklus, a következő kezdődik, és így tovább egymás után, újra és újra...
- A játékot az a játékos nyeri meg, akinek végül a legtöbb hatalom-pontot sikerül összegyűjtenie.
A KORRUPTIVITY alapvetően egy jópofa köntösbe bújtatott, zseniálisan egyszerű - talán távolról a römihez hasonlítható - kártyajáték. Ezért remek agytorna is, akár csak emiatt is hasznos lehet a gyerekeknek és felnőttebbeknek egyaránt.
A játékszabályok könnyen megtanulhatók pár lejátszott ciklus alatt és némi odafigyeléssel remek stratégiákat lehet találni. Akármelyik szabály-variációt választjuk, célszerű egy-két ciklust bemelegítésként, nyílt lapokkal lejátszani, hogy minden játékos képet kapjon róla, miként is mennek a dolgok a Korruptivity közéletében.
A KORRUPTIVITY kártyajáték már a legelső alkalomtól nagyon szórakoztató társasági élményt nyújt, ha hangosan kommentálják a játékosok kijátszott lapjaikat.
Néhány lejátszott forduló után a lapoknak fantasztikus mennyiségű kombinációját ismerhetik meg a játékosok.
A szerencse és a sok lap miatt, mindig van esélye a kezdőknek is, sőt... érhetik meglepetések a rutinosabbakat is...
A profi társasjátékosok is folyamatos kihívást találhatnak benne, még sok-sok lejátszott parti után is, köszönhetően a hihetetlen sok különböző lapnak és annak a ténynek, hogy a játék igazi mélységeit kiismerve még több taktikázásra ad lehetőséget...
A játék készítői nyitva hagyták a lehetőségét saját házi-szabályok alkalmazásának is, amire pár példa van is a játékszabály végén. Így ezekkel még tovább színesíthető ez a ... játék! (a ... helyére mindenki válasszon egy neki tetsző, aktuális, ígéretes PR szlogent) ;)
A mindenkori aktuális politikai / gazdasági / hatalmi helyzettől függetlenül
javasoljuk, hogy eleinte célszerűen hasonló "beállítódottságú" emberek játsszák, egymás
ellen a KORRUPTIVITY kártyajátékot, tekintettel a játéban előforduló
"varázs- és hívó-" szavakra, amikről biztosan eszébe jut mindenkinek egy-s-más.
Illetve ne lepődjenek meg a játékban résztvevők, ha valószerűtlen párhuzamokat
találnak a kis-magyar realitással, hiszen ez termelte ki a játék lapjait.
Ha valaki megerősítést találna a KORRUPTIVITY kártyajátékban a saját véleményére vagy nézeteire, akkor ez lehet véletlen, hiszen ez bárkivel előfordulhat... :)
- iksz -